Czym jest zabieg oczyszczania wodorowego?

Innowacyjne oczyszczanie wodorowe skóry to nowość w dziedzinie kosmetologii w zakresie pielęgnacji skóry twarzy. Zabieg oczyszczania wodorowego realizowany przy zastosowaniu specjalistycznego urządzenia Hydrotec+, polega na wprowadzeniu do wewnątrz skóry mikroskopijnych cząsteczek aktywnego wodoru. Cząsteczki te doskonale oczyszczają komórki skóry oraz neutralizują tak zwane wolne rodniki znajdujące się na jej powierzchni. Pełen zabieg składa się z trzech etapów. Pierwszym z nich jest peeling, który ma za zadanie oczyścić skórę z resztek makijażu czy też zrogowaciałego naskórka. Następnie do głębszych warstw skóry wprowadzany jest aktywny wodór. Oczyszczanie wodorowe wykorzystuje technikę strugi wody pod zwiększonym ciśnieniem. Dzięki impulsom elektrycznym w skórze tworzą się mikro-kanały będące idealną drogą do warstwy skóry właściwej. Jako najmniejszy i najlżejszy z pierwiastków – wodór z łatwością wnika w głąb, gdzie wiąże się z najbardziej szkodliwymi wolnymi rodnikami tlenowymi. Skutecznie je neutralizuje pozbawiając szkodliwych dla skóry właściwości, a następnie w postaci wody wydalany jest z organizmu, a mikroskopijne cząsteczki wodoru pozwalają dotrzeć w wewnętrzne warstwy skóry dobroczynnym jonom. Na koniec, skóra twarzy poddawana jest przyjemnemu masażowi z zastosowaniem odpowiednio dobranych kosmetyków. Po zabiegu oczyszczania wodorowego warto zabezpieczyć skórę przed ponownym namnażaniem się wolnych rodników. Efekt ten można uzyskać dzięki rozprowadzeniu antyoksydantów na obszarze poddanemu zabiegowi. Tutaj warto wspomnieć, że antyoksydanty to nic innego jak substancje ochronne charakteryzujące się małą reaktywnością. Związki te możemy określić jako „zamiatacze wolnych rodników”. Do procesu laminacji można wykorzystać takie substancje jak: kwas askorbinowy, witamina E czy koenzym Q10. Dzięki wszystkim etapom zabiegu możemy oczekiwać długotrwałych rezultatów w postaci nawilżenia, elastyczności i rozświetlenia skóry. Oczyszczanie wodorowe jest zabiegiem wyjątkowo skutecznym i pozwalającym natychmiastowo zauważyć rezultaty. Ważną informacją jest również to, iż jest to zabieg bezbolesny i bezinwazyjny. Może być on stosowany przez cały rok, bez ryzyka wystąpienia efektów ubocznych. Cały zabieg nie wymaga regeneracji po wyjściu z gabinetu kosmetycznego, a przed jego wykonaniem nie jest wymagane przygotowanie klienta.

Czym są wolne rodniki?

Wolne rodniki to wysoce reaktywne molekuły, które powstają wskutek procesów oddechowych i energetycznych. Wbrew powszechnej opinii odgrywają one w naszym organizmie bardzo ważną rolę. W warunkach wewnętrznej równowagi naszego organizmu są pośrednikami procesów komórkowych. Niestety wraz z wiekiem dochodzi do zaburzenia równowagi antyoksydacyjnej. Wówczas wolne rodniki reagują z innymi cząsteczkami w organizmie, inicjując proces utleniania, który wpływa destruktywnie między innymi na cząsteczki białka, kwasy nukleinowe czy lipidy. Warto jest zaznaczyć, iż czynnikiem przyspieszającym proces tworzenia się wolnych rodników jest promieniowanie UVA i UVB. Przed wolnymi rodnikami nie da się uciec. Ich nadmiar jest szkodliwy – potwierdziły to liczne badania naukowe. Powodują one stany chorobowe skóry i zaburzają jej naturalne funkcjonowanie. Nadmiar wolnych rodników jest również główną przyczyną przedwczesnego starzenia się skóry, powstawania zmian pigmentacyjnych oraz zwiększenia podatności na stany zapalne. Wraz z postępem technologicznym jesteśmy w stanie zapobiegać ich negatywnym oddziaływaniom.

Dlaczego tak ważna jest woda wzbogacona o wodór?

Cząsteczki wodoru są tak małe i lekkie, że pozostają niewidoczne dla ludzkich oczu. Żadna inna cząsteczka, nie jest w stanie tak efektywnie zniwelować działania wolnych rodników na powierzchni skóry jak wodór. Fenomen aktywnego wodoru polega na tym, że po wprowadzeniu do komórek skóry jego cząsteczki, łączą się właśnie z najmocniej reaktywnymi i najbardziej szkodliwymi wolnymi rodnikami. W wyniku prostej reakcji, wolne rodniki zostają przekształcone w cząsteczki wody oraz tlenu. W ten sposób ich destruktywne działanie jest całkowicie wyeliminowane. Woda, która zawiera aktywny wodór to najlepszy i najskuteczniejszy antyoksydant jaki możesz dostarczyć do swojego organizmu. Badania wykazały również, że aplikacja wody nasyconej wodorem na rany wywołane stanami zapalnymi przynosi znaczącą poprawę i przyspiesza czas gojenia.

Dlaczego woda wodorowa posiada ujemny potencjał redox
i co to właściwie oznacza?

(POTENCJAŁ REDOX)

Potencjał Redox (ORP) nie jest powszechnie znany. Jest to nic innego jak wskaźnik jakości wody. Nazwa tego wskaźnika stosowana jest na całym świecie i oznacza zdolność wody do wchodzenia w reakcję utleniania. Woda, która posiada dodatni potencjał Redox jest cieczą o właściwościach utleniających. W związku z tym mogą się w niej pojawiać wolne rodniki, mające silne działanie wyniszczające cząsteczki skóry. Przez nie obumierają komórki, a więc szybciej się starzejemy. Czy w związku z tym woda o ujemnym potencjale Redox to gwarancja długowieczności? Wśród zalet wody o ujemnym potencjale Redox wymieniać można chociażby: wzrost odporności organizmu, lepszą przyswajalność witamin i minerałów, poprawę krążenia oraz poprawę pracy narządów wewnętrznych. Ciecz ta jest najbardziej zbliżona do tej, obecnej w naszym organizmie i stanowi najbardziej efektywny anty – utleniacz na świecie. Hydrotec Polska jest jedynym urządzeniem do oczyszczania wodorowego z udowodnionym efektem elektrolizy 160W której potencjał redox wybranych wód wynosi 1200mV!

Rezultaty

Skuteczność terapii przeciwstarzeniowej w wydaniu wykorzystującym cząsteczki aktywnego wodoru jest imponująca. Każdorazowo wykonany zabieg poprawia kondycję i elastyczność skóry oraz dodaje jej blasku. Po wykonaniu zabiegu pielęgnacyjnego skóra staje się:

- świeża

- promienna

- jednolita

- oczyszczona

- nawilżona

Dzięki zabiegom z wykorzystaniem technologii aktywnego wodoru skóra staje się głęboko nawilżona oraz wygładzona. Pory zostają dogłębnie oczyszczone, co wpływa na zmniejszenie problemów z trądzikiem oraz powstawania zaskórników. Zmniejsza się również produkcja sebum, które w nadmiarze sprawia, że nasza skóra staje się tłusta.

Czym jest zabieg hydrabrazji?

Hydrabrazja często bywa nazywana wodną mikrodermabrazją. Jest to zabieg polegający na oczyszczaniu i złuszczaniu naskórka pod wpływem soli fizjologicznej. Roztwór ten chłodzi skórę oraz silnie nawilża. Złuszczenie zrogowaciałych warstw skóry znakomicie odświeża zmęczoną cerę i przywraca jej promienny wygląd. Zabieg jest zdecydowanie bardziej delikatny niż mikrodermabrazja. Należy on do rodzaju mikropeelingów. Zabieg jest bardzo delikatny i uniwersalny dla wielu typów skóry, nawet tych wyjątkowo wrażliwych. Mikrodermabrazja wodna wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu. Przy pomocy specjalnej głowicy wyrzucany jest pod ciśnieniem pył wodny złuszczający naskórek, następnie dochodzi do jego zasysania razem z zanieczyszczeniami znajdującymi się na skórze. Cały zabieg odbywa się bez naruszenia struktury skóry właściwej. Zabieg jest bezbolesny i bezinwazyjny, a wręcz przyjemny i relaksujący. Efekty działania hydrabrazji są niemalże natychmiastowe. Już po pierwszym zabiegu skóra staje się odświeżona, jaśniejsza i gładsza, a zmarszczki mniej widoczne.

Wskazania do zabiegów

Zabiegi wodorowego oczyszczania twarzy oraz hydrabrazji są dedykowane zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, niezależnie od wieku. Jest to znakomita propozycja dla osób, których skóra wymaga:

- odświeżenia

- wygładzenia

- przywrócenia blasku

- wygładzenia zmarszczek

- ujędrnienia

Zabiegi pielęgnacyjne przeznaczone są dla każdego typu cery. Warto zwrócić również uwagę na fakt, iż pozwalają one zmniejszyć opuchlizny i cienie pod oczami oraz stanowią idealne przygotowanie do zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Przeciwskazania do zabiegów

Zabiegi oczyszczania wodorowego oraz hydrabrazji są całkowicie bezbolesne oraz bezinwazyjne, jednak istnieją pewne przeciwwskazania do ich wykonywania. Są to: nowotwory, choroby skóry, alergie, cukrzyca czy epilepsja. Zabiegu nie powinno się również wykonywać u kobiet w okresie ciąży, czy karmienia piersią.

Fakty

Aktywny wodór jest jedyną skuteczną cząsteczką, która jest w stanie zniwelować szkodliwe działanie wolnych rodników.

Wolne rodniki wiążą się z aktywnymi jonami wodoru, doprowadzając do powstania wody i czystego tlenu.

Zabieg oczyszczania wodorowego powinien stanowić wstęp do każdej terapii anti – aging.

Mity

Wszystkie urządzenia do zabiegów oczyszczania wodorowego na rynku są dobre i sprawdzone.

Nadmierna ilość wolnych rodników jest dobra dla naszej skóry.

Zamknij Menu